13 Ağustos 2014

Firma İçi Motivasyon Filmlerinin Yararları

Kurumsallığın gereklerinden biri de çalışanların işlerini severek yapmasını sağlamak, onları başarıya odaklamaktır. Bunun yolu da tanıtım filmi ve motivasyon filmleri hizmetinden geçmektedir. Amaca yönelik çalışmalar kuruluşta çalışan kişilerin işlerine daha sıkı sarılmalarını sağlarken verimlerini de artıracaktır.

Bir gelişim aracı olarak kullanılan motivasyon, hayatı üst düzey bir bilinçle yaşamaya olanak tanır. Ateşleyici unsurlar kullanılarak istenen durumun olumlu duyguları ortaya çıkaran ya da…

Devamı...

Firma Tanıtım Filminin Olmazsa Olmazları: Işık, Kamera, Objektif, Ekip

Tanıtım filmi çekimi başlı başına bir serüven. Büyük bir çekim ekibine ve finansal kaynağa ihtiyacı olmasa da profesyonelliğe en çok gerek duyulan bir organizasyon. Çekim yaparken de olmazsa olmaz denilen belli başlı öğeler var. Bunlardan en önemlileri:
Işık

Tanıtım filmi çekiminde ışık en önemli aracımız. Açık ve kapalı mekanlarda yapılan çekimlerde çekim ışıkları en ideal biçimde ayarlanması gerekli. Bunun için;

tepe flaş
yuvarlak yansıtıcı…

Devamı...

Timelapse Nedir, Nasıl Çekilir?

Time lapse normalde göremeyeceğimiz yavaşlıkta ilerleyen olayların çekilen sayıca fazla görüntü ile görünür hale getirilmesidir. Kısaca süreç görüntüleme olarak tanımlanabilir. Time lapse‘nin Kullanıldığı alanlar ise:

inşaatlar,
tesis kurulumları,
fabrika, makine, ekipman montajı,
trafik akışı,
insan topluluklarının hareketleri,
gün doğumu,
gün batımı,
bulutların hareketleri,
maket kurulumları,
konferans ve konser salonu yapılışları vb.

Bu tanıtım filmi çekimlerinde zaman kısıtlaması olmaması en büyük avantaj.  1 – 3 yıllık bina yapımlarını, 15 günlük santral kurulumlarını,…

Devamı...

Tanıtım Filmi Çekim Teknikleri

Şirketlerin diğer firmalarla olan rekabetine güç katmak, kurumsal kimliklerini yansıtmak için kullanılan tanıtım filmi çekim teknikleri ile de farklı bir uygulama. Düzenlenen toplantı, konferans, organizasyon, seminerler için gerekli olan filmler, ürün ve hizmetleri en kısa yolla tanıtırlar.

Tanıtım filmi çekim teknikleri içinde senaryodan sunuma kadar her şey yer alır. En etkili sunum araçlarından olan tanıtım filmleri çekilirken ilk yapılması gereken eldeki…

Devamı...

Çekim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tanıtım filmi kuruluşların firma kimliklerini, geçmişlerini, gelişimlerini, ürünlerini, hizmetlerini, hedef kitleye ulaşma süreçlerini anlatan en etkili reklam aracıdır aslında. Tanıtım Filmi her sektör ve kuruluş için zorunluluktur. Çekim yaparken ise dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bunları aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

Öncelikle firmanın ihtiyaçları belirlenmelidir.
Nasıl anlatılacağı ve senaryo yazımı planlanmalıdır.
Senaryo yazarken şirketin kendini en iyi anlatabileceği cümleler seçilmelidir.
Tanıtım filmine göre gerekli olan doneler hazırlanmalıdır.
Dış…

Devamı...

İyi Bir Kurumsal Tanıtım Filmi Nasıl Olmalıdır?

Tanıtım filmleri firmaların kimliklerini ve amaçlarını ortaya koyması nedeniyle profesyonel çalışma isteyen bir iştir. Bu filmler şirketinizin bu güne kadar yapmış olduğu çalışmaları, kurumsal vizyonunu, piyasadaki yerini, gelişimini ve itibarını ön plana çıkarır.

İyi bir tanıtım filmi için öncelikle alanında uzman teknik bir ekibe ihtiyacınız var. İsteklerinizi ve fikirlerinizi iyi yansıtabilecek bir ekip ile hedefe daha net ulaşabilirsiniz.
Seçtiğiniz ajansın referanslarını istemeli,…

Devamı...